Technologia

SurfSafe to unikalna platforma, stworzona z myślą o potrzebach polskich firm.

Co umożliwia SurfSafe?

1. Monitoring działań pracowników

SurfSafe stworzył ponad 90 kategorii stron internetowych. Tak szeroki podział pozwala efektywnie spersonalizować dostęp internetowy dla poszczególnych grup pracowników.
Tzw. polityki umożliwiają przypisanie określonego dostępu do Internetu dla wybranej grupy pracowników, np. księgowość, handlowcy, marketing, itp. Dostęp ten można definiować
w czasie
, czyli określać jakie treści, w których godzinach dostępne są dla poszczególnych polityk (opcja dostępna w wersji SurfSafe 2.0). Administrator zarządza kategoriami i politykami, mogąc je w każdej chwili modyfikować.

2. Weryfikacja kategorii URL

W tym celu wykorzystywane są dwa procesy:

SurfSafe Static Content Control działa w oparciu o silnik zbudowany na wzorcach producentów oferujących rozwiązania o najwyższej jakości, dedykowanych dla segmentu dużych przedsiębiorstw.

SurfSafe Dynamic Content Analyzer to narzędzie, które dynamicznie kategoryzuje odwiedzaną witrynę internetową. Unikalny mechanizm stworzony przez SurfSafe kontroluje treść
w języku polskim poprzez analizę wyświetlanych słów i umieszcza stronę w odpowiedniej kategorii tematycznej.
Mechanizm ten, w odróżnieniu od dostępnych na rynku aplikacji kontroli treści opierających się
o statyczne bazy danych URL, umożliwia użytkownikom usługi SurfSafe kontrolę dostępu do nowopowstałych stron internetowych, które w żadnych bazach jeszcze się nie znajdują.

3. Szczegółowe raporty

Platforma SurfSafe pozwala administratorowi na bieżąco śledzić aktywności użytkowników sieci firmowej. W każdej chwili może on wygenerować raport, który zaprezentuje strony internetowe odwiedzę przez pracowników, jak również listę zakażonych komputerów w Sieci. Ma dostęp do raportów sumarycznych przedstawiających ilość ściągniętych danych, z podziałem na rodzaje obiektów, np. filmy video, treści stron WWW czy obrazki. Istnieje również możliwość definiowania raportowania zdarzeń. Wówczas na podany adres e-mail każdorazowo wysłana zostanie informację o zablokowaniu niepożądanej treści.

4. Blokowanie wybranych usług (Firewall Aplikacyjny)

Serwisy społecznościowe czy komunikatory internetowe to nie tylko tzw. „zjadacze czasu”, ale także źródło wielu zagrożeń. SurfSafe umożliwia ograniczanie pracownikom dostępu do poszczególnych usług w Internecie. Możesz w każdej chwili zablokować takie usługi jak np. Gadu-Gadu, Skype, Tlen, Yahoo Messenger i inne.

5. Ochrona przed wirusami

SurfSafe od chwili połączenia się komputera z Internetem przeprowadza pełną analizę antywirusową wszelkich ruchów użytkownika. Wszystkie pliki pobierane przez pracownika sprawdzane są pod względem występowania w nich niebezpiecznych czy podejrzanych elementów. Skanowana jest każda transmisja stron internetowych oraz poczty e-mail pomiędzy użytkownikiem końcowym a Internetem. Platforma korzysta z wiodących i sprawdzonych na rynku rozwiązań, dzięki czemu prawdopodobieństwo przedostania się złośliwego oprogramowania jest skutecznie minimalizowane.

6. Zabezpieczanie urządzeń mobilnych

SurfSafe Mobile to rozszerzenie standardowej usługi SurfSafe o ochronę wszelkiego rodzaju urządzeń mobilnych, m.in. smartphonów, tabletów czy iPadów, które coraz częściej wykorzystywane są w polskich przedsiębiorstwach.

7. Przydział łącza internetowego *

Jeśli tzw. „powolny Internet” stanowi problem w firmie, SurfSafe może go szybko rozwiązać poprzez „podział” Internetu pomiędzy pracowników. Administrator Sieci, wykorzystując SurfSafe może określić, ile poszczególny użytkownik może ściągnąć dziennie danych, lub przydzielić pasma do danych polityk. Wówczas np. księgowość nie będzie mogła korzystać z szybszego Internetu niż 1 Mbps.

*Usługa dostępna w wersji SurfSafe 2.0

Zapraszamy do zapoznania się z Ofertą.

SurfSafe dla biznesu

Kontakt

SurfSafe jest produktem 4sync Solutions sp. z o.o. - SKA ul. Instalatorów 7, 02-237 Warszawa
E-mail: pomoc@surfsafe.pl
Tel. 22 299 17 00

Dołącz do nas na facebook'u