Informacje dla rodziców

Rodzice są świadomi zagrożeń czyhających na dzieci w codziennym życiu. Niekiedy jednak zapominają lub bagatelizują niebezpieczeństwa życia wirtualnego. Tymczasem Internet może być równie groźny jak świat realny.
SurfSafe pomaga chronić dzieci przed niebezpieczeństwami pojawiającymi się w Sieci, nie pozbawiając ich jednocześnie dostępu do tego niezwykle cennego medium.

W błędzie jest każdy, kto twierdzi, że dziecko jest całkowicie bezpieczne przed ekranem komputera. Zagrożenia internetowe są realne i mocno oddziałują na nieukształtowany jeszcze umysł dziecka. Ujawnianie informacji osobistych, agresja, nienawiść, kontakt z treściami pornograficznymi czy nasyconymi przemocą, zastraszanie, przypadkowe ściąganie szkodliwego oprogramowania, uzależnienie od Internetu… Na tym lista niebezpieczeństw się nie kończy.

Jak pokazuje większość badań, małych internautów przybywa z miesiąca na miesiąc.
Komputer i Internet stały się ich codziennością. Przygodę z Siecią rozpoczynają już w wieku 3 lat. Co więcej, najmłodsi internauci są jedną z trzech najdynamiczniej rosnących grup użytkowników Sieci. W ciągu ostatnich 3-4 lat jej liczebność wzrosła niemal o połowę. Jednocześnie o ok. dwie godziny miesięcznie wydłużył się czas, jaki dzieci spędzają w Internecie. Wszystko to nasila problem zagrożeń w Sieci i wymusza na rodzicach dodatkowe działania zwiększające bezpieczeństwo ich dzieci podczas korzystania z Internetu.

Zapraszamy do zapoznania się z największymi zagrożeniami w Sieci oraz zasadami postępowania przygotowanymi przez Fundację Kidprotect.pl.

SurfSafe dla domu

Kontakt

SurfSafe jest produktem 4sync Solutions sp. z o.o. - SKA ul. Instalatorów 7, 02-237 Warszawa
E-mail: pomoc@surfsafe.pl
Tel. 22 299 17 00

Dołącz do nas na facebook'u